KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13601098
*
nr 1360 1098
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm
Kondition: dukskada
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 18:23:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 15:17:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gideon börje olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Gideon Börje
Kondition: dukskada
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs mer om Gideon Börje
nr 1360 1098
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm
Kondition: dukskada
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 15:17:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gideon börje olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19